حروف برجسته پیکسلی:

حروف برجسته پیکسلی یکی از انواع حروف­های برجسته  بوده که از تکنولوژی پیشرفته و جدید برخوردار هستند به گونه ­ای که هر کدام از این حروف­ها قابل برنامه­ ریزی می­باشند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ورود اس ام دی­ های آر جی بی به بازار، حروف برجسته پیکسلی وارد صنعت تابلو سازی شده اند.

تابلوهای پیکسلی به چند گروه مختلف مانند اس ام دی آر جی بی آی سی دار، تابلو پیکسل مربعی، تابلو پیکسل دایره­ ای، تابلو تیوب دیجیتال و تابلو پیکسل انگشتی تقسیم می­شوند. این تابلوها قابلیت تولید 16 میلیون رنگ را دارند. می­توان از پیکسل­ های انگشتی بر روی حروف برجسته چلنیوم، حروف استیل و حروف نئون پلاستیک استفاده کرد.

علاوه بر این موارد، محل قرارگیری و تعداد پیکسل­ ها و همچنین متریال قرار گیری آن­ها قابل تغییر بوده و به همین دلیل می­توان این نمایشگرها را در شکل­های متفاوت طراحی کرد و سپس روی متریال­هایی از جمله طلق، شیشه و چوب اجرا نمود.

 

حروف برجسته پیکسلی به عنوان زمینه:

بیشتر در پس زمینه تابلوهای حروف برجسته مانند چلنیوم از حروف برجسته پیکسلی مربعی استفاده می­شود و آن را در سر در مکان­های تجاری نصب می­کنند. پیکسل­ های مربعی با استفاده از جدیدترین و پیشرفته­ ترین تکنولوژی ساخته شده و دارای قابلیت نمایش افکت­های نوری متنوع و زیبا، پخش فیلم، انیمیشن و متن به شکل تمام رنگی می­باشند که باعث می­شود تا یک فضای تبلیغاتی جدید و مدرن برای زیبایی و نمایان شدن مکان­های تجاری ایجاد شود.

همچنین این حروف برجسته امکان برنامه ­ریزی با هر نوع سلیقه و در هر زمان را دارد. تمام پیکسل­ های ال ای دی جهت کنترل دارای یک آی سی هستند که به شکل سری به پیکسل بعد وصل شده  و از سر دیگر نیز به کنترلر متصل می­شوند. در کل همه یکسان بوده و تنها تفاوت در نوع آی سی کنترل و همینطور سایز و توان آن­ها است.

قیمت حروف برجسته پیکسلی

قیمت این حروف با توجه به سایز آن­ها متفاوت است و با استفاده از کنترلرهای داخلی و نرم افزار isoft یا نرم افزارهای مشابه کار می­کنند. اندازه طول و عرض این پیکسل­ها 4 و 6 سانتی­متر بوده و فاصله بین آن­ها با توجه به سفارش کارفرما متغیر است. این تابلو در ابعاد بزرگ، جلوه زیبایی دارد. در تابلویی با ارتفاع بیش از 2 متر و طول 4 متر، به تعداد 2178 پیکسل نیاز داریم. در صورتی که در 4 عدد ماژول تابلو روان، 2048 پیکسل جای می­گیرد.

 

 

برنامه دهی حروف برجسته پیکسلی :

هر کدام از حروف­ های برجسته پیکسلی دایره­ ای، قابلیت برنامه­ ریزی دارند و از جدیدترین و پیشرفته ­ترین تکنولوژی­ ساخت بهره ­مند هستند. علاوه بر این­ها، محل قرار گرفتن و تراکم هر کدام از پیکسل­ها و متریال پس زمینه نصب آن­ها، قابل تغییر دادن است.

به همین دلیل این مدل نمایشگرها را می­توان در شکل­های متفاوت طراحی و تولید کرد و سپس روی پلکسی گلاس، چوب و کامپوزیت اجرا نمود. با توجه به این نکات، یکی از کاربردهای پیکسل دایره ­ای ، به عنوان زمینه برای حروف برجسته است. که سر درب مکان­های اداری و تجاری نصب می­شود.

قرار گرفتن این پیکسل­ها در مدل انگشتی روی حروف برجسته  باعث می­شود تا حروف چلنیوم ، حروف استیل ، حروف برجسته فلزی و انواع دیگر حروف برجسته افکت­های نوری زیبا و قابل توجه داشته باشند و همچنین می­توانند انیمیشن­ های جذابی را پخش کنند که موجب بیشتر نمایان شدن مکان­های اداری و تجاری می­شود.

 

5/5 (3 نظر)