لایت باکس آلومینیومی

تابلو لایت باکس آلومینیومی، یکی از انواع لایت باکس ­ها بوده که از رویه بک لایت فلکس یا پلکسی ساخته شده و جنس بدنه یا قاب این نوع لایت باکسها از آلومینیوم می‌باشد. داخل این نوع لایت باکس سیستم روشنایی SMD یا LED به کار رفته که دارای دوام و عمر طولانی است و میزان مصرف برق آن بسیار کم می‌باشد. همچنین به علت استفاده از این سیستم روشنایی در تابلو لایت باکس آلومینیومی، نور یکدست و یکنواختی به صفحه تابلو داده شده که جلوه تصویر را زیباتر می‌کند.

لایت باکس آلومینیومی مایع دستشویی اکتیو

کاربرد تابلو لایت باکس آلومینیومی :

تابلو لایت باکس آلومینیوم، نوعی از تبلیغات محیطی هستند که قابل نصب در بیشتر مکان‌ها و فضاها بوده و به عنوان تابلو تبلیغاتی بزرگ یا کوچک کاربرد دارند. لایت باکس ­های ساخته شده در مترو معمولا  از نوع تابلو لایت باکس آلومینیومی می‌باشند.

با در نظر گرفتن آن که بازار رقابت بین صنایع مختلف روز به روز در حال افزایش بوده و ارزش تبلیغات در جلب توجه مشتری، توجه به کیفیت آن بسیار مهم است. در تمام فروشگاه ها، مغازه ها، مراکز فروش تجاری و سوپر مارکت ها می­توان از تابلو لایت باکس آلومینیومی استفاده کرد.

آنچه که باعث ایجاد تفاوت بین لایت باکس­ و سایر تابلوهای تبلیغاتی شده، تفاوت آن­ها در جلب نظر مشتری است. به دلیل نوری که از پشت کار تابیده می‌شود، کیفیت تصویر به شدت چشم نواز بوده و توجه مردم را بسیار جلب می‌کند. طراحی و ساخت این نوع تابلوهای لایت باکس به شکل آویز، ایستاده و گردان صورت می‌گیرد.

نوع طراحی:

برای طراحی و ساخت تابلوهای لایت باکس، علاوه بر ذوق و سلیقه هنری در متن و خلق اشکال، باید به نوآوری در طراحی نیز توجه زیادی داشت به گونه ­ای که بیشترین اثرگذاری را بر مخاطب داشته باشند. تابلو لایت باکس آلومینیومی در طول روز ظاهر زیبا و شکیل دارد و در زمان شب که چراغ آن روشن می‌شود، به علت نور ملایم مکانهای عمومی و فروشگاه‌ها، جلوه زیبایی داشته و توجه مردم را جلب می‌کند. به همین علت در طراحی لایت باکس به صورت حرفه ای، عواملی از جمله نوع محصول، فضای فروشگاه، میزان تردد مردم در محیط اطراف، شرایط محیطی و ظاهری متناسب و زیبا، در نظر گرفته شده تا توجه مشتریان به خوبی جلب شود. لایت باکس­ آلومینیومی در سه سایز مختلف با ضخامت‌های 5 ، 7 و 13 سانتیمتر ساخته می‌شوند.

به دلیل آن که فریم‌های این نوع تابلو از آلومینیوم ساخته شده، هیچ گونه حاشیه، قاب، منگنه، گیره و اضافاتی نداشته و تنها چیزی که بیننده از روبروی تابلو می‌بیند، یک تصویر نورانی با حاشیه ای بسیار کم است. به همین علت این تابلو برای فضاهای داخلی و خارجی ایده آل است.

تفاوت نوع چاپ لایت باکس آلومینیومی :

نوع چاپ در لایت باکس آلومینیومی هم می‌تواند بک لایت باشد و هم اینکه میشود از چاپ وینیل استفاده کرد . بک لایت به طور معمول روی یک پلکسی سفید قرار گرفته و یک پلکسی شیشه ای نیز به عنوان محافظ چاپ روی آن قرار میگیرد. در این روش چاپ بک لایت به راحتی قابل تعویض است . در روش اجرای دیگر پلکسی شیشه ای حذف شده و چاپ وینیل روی پلکسی سفید چسبانده می‌شود.

تفاوت این دو روش برای زمانیست که بخواهیم تابلو را در محیط باز استفاده کنیم . چاپ بک لایت ضد آب نبوده و در مقابل نور آفتاب نیز دچار رنگ پریدگی میشود . ولی متریال وینیل با دستگاه آوت دور چاپ شده و مقاومت بالایی در محیط باز از خود نشان میدهد.

تابلو لایت باکس آلومینیومی علاوه بر کاربرد تبلیغاتی، در دکوراسیون نیز نقش مهمی دارد. در یک تابلو دکوراتیو می­توان از تابلو لایت باکس با طرح و شکل دلخواه استفاده کرد.

شماره تماس شرکت تابلوسازی برند تابلو
نمونه کارهای ما
امتیاز به page