حروف برجسته تابلوسازی برند تابلو

حروف برجسته وکیوم

حروف برجسته وکیوم:

حروف برجسته وکیوم یکی از جدیدترین انواع حروف برجسته پلاستیکی بوده که در صنعت تابلوسازی به طور گسترده تولید می­شود. این حروف برجسته سه بعدی به علت تنوع رنگ، نوردهی، مدل و شکل فانتزی که دارند، با حروف برجسته چلنیوم رقابت تنگاتنگی را آغاز کرده ­اند. با استفاده از فناوری ترموفرمینگ وکیوم، حروف برجسته سه بعدی ساخته می­شوند.

فناوری ترموفرمینگ وکیوم:

یکی از روش­های بی­نظیر در فرم­ دهی پلاستیک ­ها به شکل­های مختلف، شکل ­دهی حرارتی یا وکیوم به صورت سه بعدی می­باشد. در کوتاه­ترین زمان ممکن و با استفاده از دستگاه­های تمام اتوماتیک، حروف برجسته وکیوم سه بعدی ساخته می­شوند.

نحوه ساخت حروف برجسته وکیوم:

در ساخت این حروف برجسته، ابتدا از طریق برنامه ­های کرل یا اتوکد، حروف را طراحی کرده و در مرحله بعد با در نظر داشتن طرح ترسیم به وسیله دستگاه سی ان سی، قالب چوبی برای مدل­ها آماده می­شود؛ قالب چوبی به دلیل قیمت مناسب بسیار مورد استفاده قرار می­گیرد؛ همچنین به مشتری این امکان را می­دهد که تغییرات را به راحتی انجام دهد. پس از آن که برش طرح­ها به پایان رسید، به منظور تحت پرس قرار گرفتن ورق­های پلکسی به صورت یکپارچه،  قالب چوبی را در دستگاه حرارتی صنعتی وکیوم  که تحت خلا است، قرار می­دهند. به این علت که بهترین روش برای فرم دهی پلاستیک، روش شکل دهی حرارتی می­باشد.

بعد از فرآیند پرس کاری، حروف برجسته وکیوم شده به صورت سه بعدی و برجسته، بر روی پلکسی درمی­آیند. بعد از این مرحله ورق پرس شده  روی میز مخصوص برش قرار گرفته ، و تک تک  حروف دوربری می­شوند . در این مرحله فرآیندهای رنگ­پذیری و آب­کاری را می­توان انجام داد؛ سپس نوبت به فرآیند لبه ­زنی حروف برجسته می­رسد که میتواند از نوع چلنیوم ، استیل ، آهن ، پلکسی گلاس و یا خود حروف وکیوم بدون لبه باشد. زیر سازی حروف وکیوم هم میتواند از جنس پی وی سی و یا ورق 5 یا 10 میل پلکسی گلاس باشد. پس از انجام این مراحل، برای نورپردازی حروف، تابلو ساز سیم کشی­های مربوطه را انجام داده و حروف آماده نصب میگردد.

مزایای حروف برجسته وکیوم:

 • حروف برجسته وکیوم در مقابل شرایط آب و هوایی مختلف و همچنین تابش شدید نور خورشید، بسیار مقاوم هستند و تحت هیچ شرایطی تغییر رنگ نخواهد داد.
 • در این نوع حروف برجسته می­توان به راحتی فرم و شکل دلخواه را ایجاد کرد که جلوه حروف را زیباتر می­کند.
 • نورپردازی حروف برجسته وکیوم می­تواند به شکل­های دل­خواه و در بخش­های متفاوت انجام شود و از نورپردازی های ترکیبی نیز می­توان بهره­مند شد.
 • انعطاف­پذیری این حروف بالا بوده و ساخت آنها بسیار سبک است و با وجود سبکی، مقاومت زیادی دارند.
 • طراحی و ساخت تابلوهای برجسته با استفاده از حروف سه بعدی وکیوم موجب زیبایی، یکپارچگی، دوام و کیفیت بالا خواهد شد.

حروف برجسته لاسوگاسی

حروف برجسته لاسوگاسی:

حروف برجسته لاسوگاسی یکی از جدیدترین انواع حروف ­های برجسته بوده که جنس آن از ورق فلز (معمولا آهن با رنگ کوره ­ای است) ساخته شده. در طراحی و ساخت حروف برجسته لاسوگاسی، رویه کار در قسمت وسط لبه ­ها قرار می­گیرد و در آن سوراخ­هایی جهت نصب لامپ­های ال ای دی و یا اس ام دی ایجاد می­شود. جهت نورپردازی این حروف، از نئون هم می­توان استفاده کرد. لامپ­های مورد استفاده در تابلو از نظر شکل، ابعاد و نحوه نوردهی، انواع متفاوتی دارد. در تابلوهای لاسوگاسی، رنگ نور و رنگ حروف کاملا با یکدیگر متفاوت است و با در نظر گرفتن شرایط نصب، قطر حروف و سلیقه مشتریان، رنگ حروف انتخاب می­شود.

یکی از مزایای حروف برجسته لاسوگاسی، ماندگاری و استقامت بالای این حروف است.

ساخت حروف برجسته لاسوگاسی:

ایده ساخت حروف برجسته لاسوگاسی که به تازگی وارد صنعت تابلوسازی شده، از بعضی تابلوها در شهر لاس وگاس ایالات متحده آمریکا گرفته شده است.  نورپردازی تابلوهای تبلیغاتی در سبک­های متفاوت، به این شهر جلوه زیبایی داده و یکی از علت­ها و جاذبه ­های مهم  گردشگری در لاس وگاس، نورپردازی زیبای تابلوهای تبلیغاتی شهر است.

نحوه ساخت حروف برجسته لاس وگاسی به گون ه­ای است که پیش از ساخت، در نرم ­افزارهای متفاوت از جمله کورل دراو، فاصله و تعداد لامپ­های مورد نیاز تعیین شده و پس از آن با در نظر داشتن نوع جنس که می­تواند از استیل، پلکسی گلس و یا فلز باشد، طرح تابلو را به کمک دستگاه لیزر برش می­دهند و لبه ­های کار توسط حروف سازان، در کناره حروف قرار خواهد گرفت. جهت نورپردازی، در فضاهای تعبیه شده بر روی حروف سرپیچ لامپ­ها قرار گرفته و در آخر کار، لامپ ­های در نظر گرفته شده بر روی سرپیچ بسته می­شوند و اقدام به سیم کشی و روشنایی می­کنند.

نحوه قرار گرفتن لامپ ها :

نحوه قرار گرفتن لامپ ­ها بر روی حروف برجسته لاس وگاسی به دو طریق انجام می­شود.  در یک روش لامپ ­ها بین لبه کار و تقریبا درون حروف قرار می­گیرند و در روش دوم سطح کار را می­توان با لبه اصلی حروف به صورت مماس قرار داد و سپس لامپ ­ها را روی آن نصب کرد. در این نوع لامپ ­ها حروف بیرون از سطح قرار خواهند گرفت و هر دو روش با در نظر گرفتن سفارش مشتری قابل اجرا است.

تابلوهای حروف برجسته لاسوگاسی در مدل­های مختلف طراحی و ساخته می­شود، از جمله طرح زنگ زدگی و یا پتینه روی حروف  از مدل­های بسیار پرطرفدار می­باشد. در طول روز تابلوهای لاسوگاسی بیشترین روشنایی را در نمای فروشگاه و مغازه ­ها ایجاد می­کنند. نمادهای مورد استفاده در این تابلوها به نوع فعالیت فروشگاه و مغازه بستگی دارد. انواع شکل و طرح­های خوش آمدگویی، نمادهایی مثل خورشید و ستاره، غذاهای فست فود و نوشیدنی­ها، المان فلش در این مدل حروف برجسته بسیار دیده می­شود.

حروف برجسته چلنیوم

حروف برجسته چلنیوم

این نوع حروف برجسته تقریبا معرف حضور همگان بوده و انواع متنوعی دارد :

حروف برجسته چلنیوم پلکسی دوبل:

این نوع از تابلو­های حروف برجسته بر روی متریال­های مختلف مانند سنگ، چوب، ورق­های کامپوزیت، ام دی اف و ترمووود قابل اجرا است. البته جنس اصلی رویه حروف برجسته چلنیوم دوبل از پلکسی گلاس بوده که در اجرای آنها برای زیبایی بصری یا دو رنگ بودن پلکسی اضافه کار می­شود. معمولا در مرکز سطح تابلو رنگ تیره بکار می­برند تا بعد از نورپردازی، حروف برجسته بیشتر نمایان گردند که زیبایی خاصی در روز و شب و حتی از فاصله دور ایجاد می­کند.

تابلو حروف برجسته چلنیوم حاشیه دار:

این نوع تابلو حروف برجسته  نیز همانند چلنیوم با پلکسی دوبل بوده معمولا 2 رنگ پلکسی گلاس در آن استفاده میشود ، که یکی از این رنگ ها نقش استروک و حاشیه رنگ دیگر را دارد.

تابلو حروف برجسته چلنیوم ستاره ای:

این نوع از تابلو­ها را بیشتر از نظر نوع نورپردازی می­توان متمایز کرد. زیرا جنس و نوع حروف برجسته آن می­تواند به دلخواه هر کدام از موارد قبلی باشد اما به دلیل برش سطح کار با دستگاه لیزر به صورت حفره حفره ریز و یا مدلهای دیگر ، و همچنین نوع نورپردازی که توسط لامپ­های SMD  از زیر سطح به روی سطح تابلو انجام می­گیرد، از منظر نگاه عابران بصورت پر ستاره و چشمک زن مشاهده می­شود که زیبایی بسیار خاصی را مخصوصا در شب و از فاصله دور ایجاد می­کند.

حروف برجسته پلاستیک

حروف برجسته پلاستیکی:

حروف برجسته پلاستیکی که در گذشته به آن حروف نئون پلاستیک گفته می­شد، یکی از انواع حروف برجسته است و در رنگ­های مختلف، با ظاهری زیبا و شفاف ساخته می­شود. جنس این نوع حروف برجسته از پلکسی گلس می­باشد. استفاده از پلاستیک در ساخت این حروف برجسته باعث نوردهی بیشتر شده اما هنگامی که از زاویه کنار به آن نگاه می­کنیم، به نظر ناخوانا می­رسد. در تابلوهای حروف برجسته پلاستیکی، به دلیل پراکندگی نور و نحوه تابش علاوه بر رویه کار، به قسمت لبه یا کناره ­های حروف، جلوه ­ای زیبا و خاص می­دهد.

در حالت کلی حروف برجسته به تنهایی زیبایی ایجاد نمی­کنند بلکه جلوه زیبای تابلو در وهله اول، به دیواره یا لبه آن که باعث حجیم سازی حروف شده و در بخش دوم، به رویه که پوشاننده سطح تابلو است، بستگی دارد.

در این نوع تابلوهای حروف برجسته برخلاف تابلوهای استیل یا چلنیوم، در قسمت­های لبه و رویه از طلق ­های پلکسی گلس استفاده می­شود. پلکسی گلس نوعی اکرولیک بوده که قابلیت عبور نور را دارد و در رنگ­های مختلف ساخته می­شود.

ویژگی­های حروف برجسته پلاستیکی:

در ابتدا برای روشنایی حروف یا شکل­ها، از نئون استفاده می­کردند و به همین دلیل نئون پلاستیک نامیده شد. استفاده از نئون برای روشنایی حروف مشکلات زیادی به همراه داشت ولی امروزه SMD  یا LED جایگزین آن شده است. استفاده از حروف برجسته پلاستیکی، زیبایی تابلوهای تبلیغاتی را چند برابر می­کند.

بین حروف برجسته چلنیوم و نئون پلاستیک، تنها تفاوتی که وجود دارد، جنس لبه آنها است. جنس لبه حروف چلنیوم از آلیاژی خاص از فلز آلومینیوم بوده که دارای انعطاف­ پذیری بالا و ظاهری براق است. در صورتی که رویه کار از جنس پلکسی گلس میباشد، ولی در حروف پلاستیک هم لبه و هم رویه پلکسی است. برتری حروف پلاستیکی نسبت به چلنیوم این است که لبه کار در هر رنگی قابل تولید است. کمبود مقاومت حروف برجسته پلاستیکی، یکی از معایب این حروف بوده که اگر در ساخت و نصب آن نکات استاندارد به طور کامل رعایت شود، باعث افزایش دوام و طول عمر این حروف خواهد شد.

در بازار حروف برجسته پلاستیکی با نام­های دیگری مانند نئون پلاستیک، تابلو پلکسی، تابلو برجسته پلاستیکی و ال ای دی پلاستیک شناخته شده است.

حروف برجسته استیل

حروف  برجسته استیل:

حروف برجسته استیل در دسته حروف­های فلزی قرار دارد که از ابتدای ساخت تابلوهای مدرن، مورد استفاده قرار می­گرفته. با وجود آن­ که امروزه حروف ­های برجسته جدید از جمله چلنیوم، پلاستیکی و سایر حروف ­های فلزی ماننند برنجی، مسی و آهنی به بازار آمدند، حروف­ های استیل به علت طرح و ساختارهای زیبا و جدید، طرفداران زیادی دارند و در طرح­ها و رنگ­های زیبا و متنوع تر تولید می­شوند.

در گذشته دستگاه­های پیشرفته برای برش زدن این ورق­ها موجود نبود و به علت کمبود امکانات از قیچی دستی استفاده می­کردند که باعث کیفیت پایین و کم شدن زیبایی حروف می­شد. امروزه با استفاده از دستگاه­های لیزری، به راحتی و بدون نقص این ورق­ها را برش میزنند که زیبایی حروف را دو چندان می­کند.

مزایای حروف برجسته استیل :

از مزایای حروف برجسته فلزی می­توان به زیبایی چشمگیر، استقامت زیاد، دوام و ماندگاری طولانی اشاره کرد که اگر در طراحی و ساخت آن دقت شود، در اثر ریزش آب و باران، در گرما و سرما، کدر و مات نمی­شود و زنگ نخواهد زد.

گروه تبلیغاتی برند تابلو با در اختیار داشتن دستگاه برش لیزر فلزات و همچنین دستگاه جوش لیزر فلزات ، این امکان را فراهم نموده که سرعت اجرای پروژه به طرز چشمگیری افزایش یابد . همچنین وجود دستگاه حروفساز فلزات در این مجموعه  هم سرعت و هم دقت و ظرافت اجرا را بالا برده است.

حروف برجسته فلزی

حروف برجسته فلزی:

حروف برجسته فلزی از یک لبه فلزی هم جنس و یک رویه تشکیل شده است. ورق فلز با استفاده از دستگاه لیزر فلزات برش خورده و لبه حروف به وسیله دستگاه حروف ساز پردازش می­شود. در پایان کار با استفاده از دستگاه جوش لیزر به یکدیگر متصل خواهند شد. البته بعضی مواقع، کارهای کلاسیکی با استفاده از حروف برجسته فلزی از جمله برنج و استیل ساخته شده و با نور تابیده از پشت حروف به سطح زمینه (بک گراند) که نوراندریک نام دارد، نورپردازی می­شود.

روش ساخت حروف برجسته فلزی:

 • انتخاب کردن نوع فونت یا رسم ­الخط و آرم که با استفاده از برنامه کرل دراو طراحی می­شود.
 • برش زدن طرح رو با استفاده از دستگاه برش فلزات فایبر
 • آماده کردن لبه ­های 1 تا 20 سانتی­متر و سپس کار کردن لبه ­ها به اطراف طرح برش خورده.
 • پرداخت کاری لبه ­های حروف با استفاده از سنباده نرم و بورس سیمی
 • استروک دادن یا رنگ کردن و یا انجام آبکاری

فلزات مورد استفاده در ساخت تابلو فلزی شامل گالوانیزه، برنج، مس و استیل تا ضخامت 2 میلیمتر می­باشد. مهم­ترین نکته در انتخاب نوع فلز به رنگ آن مربوط است؛ به این علت که به غیر از گالوانیزه که رنگ آمیزی­ه ای دلخواه را می­توان روی آن انجام داد، برنج و مس را به دلیل رنگ طلائی آن­ها و استیل را به خاطر رنگ نقره­ای که دارد و مات و براق است، انتخاب می­کنند. البته رنگ طلائی مس به سرخی میل می­کند. در صورتی که بخواهیم از رنگ کوره­ای در حروف برجسته گالوانیزه استفاده کنیم، جهت اتصال لبه به رویه حروف، حتما باید از زرجوش استفاده کرد که در این حالت قلع در کوره از هم جدا می­شود.

ذکر این نکته ضروری است که حروف رنگ  کوره ­ای شده تنها در مواردی که مقدار حروف زیاد باشد، توجیه اقتصادی خواهد داشت و همچنین واضح است که رنگ کوره ­ای طول عمر و کیفیت تابلو را افزایش خواهد داد. گاهی مواقع در حروف برجسته گالوانیزه برای افزایش زیبایی حروف، از استروک نقره­ای یا طلائی استفاده می­شود. مقصود از استروک لایه اضافه­ای بوده که بر روی لایه رویه نصب خواهد شد.

حروف برجسته سفارشی

حروف برجسته سفارشی

حروف برجسته سفارشی، تابلوهای حروف برجسته ای هستند که نمونه قبلی نداشته و توسط شرکت، با توجه به سلیقه و نیاز مشتری، طراحی و ساخته می شود. تابلو های حروف برجسته که نسل جدید ابزار های تبلیغاتی می باشند، نوعی از تابلوهای چند بعدی هستند که زیبایی و جلوه خاصی دارند. ساخت حروف برجسته سفارشی با دستگاه های تمام اتوماتیک مدرن، انجام می شود.

 • اجزای مختلف تابلو حروف برجسته
 • سطح روی تابلو که از ورق های مختلف مانند استیل و غیره ساخته می شود
 • لبه یا زوار دور کار
 • سطح زیر تابلو که از ورق PVC فشرده با ضخامت 6، 8 یا 10 میلیمتر استفاده می شود.

تابلوهای حروف برجسته انواع مختلفی دارند که عبارتند از:

 • حروف برجسته استیل
 • حروف برجسته چلنیوم
 • حروف برجسته پلاستیکی
 • حروف برجسته رینگی
 • حروف برجسته لترمکس
 • حروف برجسته وکیوم
 • حروف برجسته لاسوگاسی
 • حروف برجسته وکیوم

در ساخت تابلو های حروف برجسته ی سفارشی، باید از متخصیصن تابلوساز در این شاخه کمک گرفت تا با استفاده از دانش و تکنولوژی روز، با کیفیت ترین و شکیل ترین تابلو با توجه به درخواست مشتری ساخته شود.

 • برای ساخت تابلو حروف برجسته سفارشی، از طراحان حرفه ای و مجرب بهره برده و با توجه به سلیقه مشتری و ایده های خلاقانه گرافیست، طراحی تابلوهایی که مشابه آن وجود ندارد، با کمک برنامه کورل دراو طراحی می شود. این طراحی های چشم نواز، زیبایی فروشگاه یا هر مکان دیگری که تابلو برای آن ساخته می شود را دو چندان کرده و نظر رهگذران و مراجعین را از فاصله دور به خود جلب می کند.

متریال هایی که برای ساخت تابلو حروف برجسته سفارشی بکار می رود، از مرغوبترین مواد موجود در بازار است. از جمله این متریال ها عبارتند از :

 • لامپ LED یا SMD
 • ورق PVC
 • ورق پلکسی گلاس
 • رول چلنیوم
 • رول چلنیوم پانچی
 • رول لترمکس
 • ورق استیل طلایی و سیلور مات یا براق
 • ورق کامپوزیت
 • ورق آهن
 • ترمووود
 • مولتی استایل

حروف برجسته لبه سوئدی

حروف برجسته لبه سوئدی

حروف برجسته لبه سوئدی یکی از جدید ترین و مدرن ترین انواع تابلوهای تبلیغاتی است. با پیشرفت تکنولوژی، صنعت تابلو سازی در حال پیشرفت و توسعه است که می توان این سیر ترقی را از تابلوهای نصب شده در سر درب فروشگاه ها، مغازه ها و غیره مشاهده کرد. تابلوهای حروف برجسته انواع متفاوتی دارد که در شکل ظاهری و متریال مورد استفاده، متفاوت است. این تابلوها از ابتدای پیدایش خود، در ایران نیز طرفداران زیادی پیدا کرد. امروزه این تابلوها به روش های تمام اتوماتیک با بهره گیری از مدرن ترین تجهیزات ساخته می شود. حروف برجسته لبه سوئدی یکی از این تابلوهای حروف برجسته مدرن و جدید است که به دلیل زیبایی و جالب توجه بودن، طرفداران زیادی پیدا کرده است.

تفاوت تابلو حروف برجسته لبه سوئدی با تابلو چلنیوم

تابلو حروف برجسته لبه سوئدی در ظاهر شبیه تابلو چلنیوم است و در ساخت هر دو از پلکسی گلاس استفاده شده و نورپردازی آنها مشابه است؛ اما در روش ساخت و متریالی که به کار برده می شود، تفاوت­هایی نسبت به هم دارند. لبه های برجسته تابلو لبه سوئدی از جنس آلومینیوم در رنگ بندی متنوع است. اما تابلو چلنیوم دارای لبه هایی از جنس رول چلنیوم  با تنوع رنگی کمتر می باشد. در واقع تفاوت این دو نوع تابلو در نوع متریال به کار رفته در ساخت لبه آنهاست. پلکسی گلاسی که در ساخت تابلو چلنیوم به کار می رود، بخاطر ماهیت لبه چلنیوم، با فاصله ی در حد چند میلیمتر در داخل حروف قرار می گیرد. اما در تابلو لبه سوئدی، پلکسی گلاس دقیقا مماس بر آلومینیوم بوده و در قسمت بالایی سطح قرار میگیرد. این امر موجب تفاوت چشمگیری در این نوع تابلو می شود.

مجتمع های تجاری بزرگ و مدرن، تمایل زیادی به استفاده از تابلو حروف برجسته لبه سوئدی در سر در ورودی های واحدهای خود دارند. زیرا این نوع تابلو ها علاوه بر دید خوب از فاصله دور نمای نزدیک بسیار زیبایی زیایی هم به نمایش میگزارد.

متریال های مورد استفاده در ساخت تابلو حروف برجسته لبه سوئدی

 • لبه آلومینیومی مخصوص لبه سوئدی برای برجستگی حروف

و متریالهای زیر برای سطح روی کار در حروف های ترکیبی :

 • استیل
 • پلکسی گلاس
 • مولتی استایل
 • پلکسی گلاس آیینه ای
 • تکه های کریستال

متریال هایی که نام برده شد در ساخت دیگر تابلوهای حروف برجسته مانند حروف چلنیوم، استیل، نئوپلاستیک و غیره نیز به کار می رود.

نورپردازی تابلو حروف برجسته لبه سوئدی

در نورپردازی این تابلوها از لامپ های LED و SMD استفاده می شود که البته SMD های کره ای از کیفیت مطلوب و طول عمر بالایی برخوردار هستند.

در حروف برجسته لبه سوئدی ظریف با برجستگی 3 سانتیمتر بهتر است برای پخش نور یکدست از SMD های نواری استفاده شود.

حروف برجسته مینی لتر

حروف برجسته مینی لتر

حروف برجسته مینی لتر، تابلوهای حروف برجسته ای هستند که نمونه قبلی نداشته و توسط شرکت، با توجه به سلیقه و نیاز مشتری، طراحی و ساخته می شود. تابلو های حروف برجسته که نسل جدید ابزار های تبلیغاتی می باشند، نوعی از تابلوهای چند بعدی هستند که زیبایی و جلوه خاصی دارند. ساخت حروف برجسته مینی لتر با دستگاه های تمام اتوماتیک مدرن، انجام می شود.

اجزای مختلف تابلو حروف برجسته

 • سطح روی حروف که از متریالهای مختلف ساخته می شود.
 • لبه یا زوار دور کار
 • سطح زیر تابلو که از ورق PVC فشرده با ضخامت 6، 8 یا 10 میلیمتر و یا پلکسی گلاس (معمولا رنگ دوغی) استفاده می شود.

تابلوهای حروف برجسته انواع مختلفی دارند که عبارتند از:

 • حروف برجسته استیل
 • حروف برجسته چلنیوم
 • حروف برجسته پلاستیکی
 • حروف برجسته رینگی
 • حروف برجسته لترمکس
 • حروف برجسته وکیوم
 • حروف برجسته لاسوگاسی
 • حروف برجسته وکیوم

برای ساخت تابلو حروف برجسته مینی لتر، از طراحان حرفه ای و مجرب بهره برده و با توجه به سلیقه مشتری و ایده های خلاقانه گرافیست، طراحی تابلوهایی که مشابه آن وجود ندارد، با کمک برنامه کورل دراو طراحی می شود. این طراحی های چشم نواز، زیبایی فروشگاه یا هر مکان دیگری که تابلو برای آن ساخته می شود را دو چندان کرده و نظر رهگذران و مراجعین را از فاصله دور به خود جلب می کند.

متریال هایی که برای ساخت تابلو حروف برجسته مینی لتر بکار می رود، از مرغوبترین مواد موجود در بازار است. از جمله این متریال ها عبارتند از :

 • لامپ LED یا SMD
 • ورق PVC
 • ورق پلکسی گلاس
 • رول چلنیوم
 • رول چلنیوم پانچی
 • رول لترمکس
 • ورق استیل طلایی و سیلور مات یا براق
 • ورق کامپوزیت
 • ورق آهن
 • ترمووود
 • مولتی استایل

تفاوت حروف مینی لتر با سایر حروف برجسته دیگر در سایز کوچک یا به اصطلاح مینیاتوری بودن آنها میباشد . حروف کوچک معمولا از فاصله نزدیک دیده میشوند ، لذا کیفیت ساخت آنها بالاتر از سایر حروف است و به صورت دقیقتری ساخته میشوند.

Brand Tablo Sign Maker