تابلو کامپوزیت

تابلو کامپوزیت  امروزه به عنوان تبلیغات مدرن، بسیار مورد استفاده قرار گرفته و یکی از رایج­ ترین روش­های ساخت تابلوهای تبلیغاتی است. کامپوزیت در لغت به معنای مخلوط مرکب می­باشد و به صورت ترکیبی از ورق ­های آماده بوده که از جنس پلی اتیلن و آلومینیوم ساخته شده است. دو ورق آلومینیوم در دو طرف پلی اتیلن قرار گرفته و ورق­های کامپوزیت ساخته می­شود. همچنین از مواد دیگری مانند چسب، لایه چسب عایق، لایه رنگ PVDF ، لایه رنگ پلی استر و پوشش مناسب از جنس نایلون نیز استفاده می­شود.

تابلو کامپوزیت

کاربرد تابلوهای کامپوزیت :

در صنعت خودروسازی، ساختمان سازی، هواپیما و دیگر صنایع، از این متریال بسیار استفاده می­شود.  شغل و صنعت دیگری که ورق­های کامپوزیت در آن بسیار کاربرد دارد، حرفه تابلو سازی است. در صنعت تابلو سازی، این ورق ها بیشتر به جهت نماسازی سردر مکان­های تجاری استفاده می­شوند که در اصطلاح به آن تابلو کامپوزیت می­گویند.

در واقع برای تعریف اصولی و دقیق از کاربرد آن در ساخت تابلو، می­توان گفت که کامپوزیت برای نصب تابلوهای تبلیغاتی، به عنوان یک نمای زیر کار بوده و تکمیل کننده تابلو با هر زمینه دلخواهی می­باشد. بدنه تابلوی کامپوزیت، از ورق­های کامپوزیت ساخته شده و با استفاده از انواع حروف برجسته، پیام­های تبلیغاتی روی تابلو درج می­شود.

ساخت تابلوی کامپوزیت برای اولین بار به سال 1969 برمی­گردد که توسط کشور آلمان بهره برداری شد. امروزه یکی از زیباترین و بروزترین تابلوهای تبلیغاتی که برای زیباسازی نما هم استفاده می­شود، تابلو کامپوزیت است که برای نماهای ساختمان، تابلو سردر مغازه ­ها و جایگاه­ های سوخت بسیار کاربرد دارد.

مزیت تابلو کامپوزیت:

این تابلوها دارای آلیاژ مقاوم، سبک و بادوام بوده و بستر مناسبی برای نصب انواع حروف برجسته می­باشند. همچنین قابل پیاده سازی در رنگ­های دلخواه و متفاوت هستند. این تابلو در مقابل اشعه ماورا بنفش و شرایط مختلف آب و هوایی مقاوم بوده و دارای خاصیت پاکسازی خودکار در برابر آلودگی­های محیط و گرد و غبار است. به همین علت دائما زیبا و براق جلوه می­کند و کثیف نمی­شود. ورق­های کامپوزیت را می­توان خیلی راحت به شکل و فرم دلخواه تبدیل کرد. این تابلو قابل شست و شو، ضد زنگ، ضد حریق و عایق حرارت می­باشد.

تابلو کامپوزیت در اقصی نقاط جهان در دسترس بوده و هزینه نصب و اجرای آن نسبت به متریال­های دیگر، کمتر است. به این علت که ورق­های کامپوزیت به صورت آماده هستند، مدت زمان نصب و اجرا این تابلو بسیار کمتر از سایر تابلوها می­باشد.

با توجه به رنگ مورد نظر و ضخامت ورق ­ها، قیمت این تابلوها متفاوت بوده و ورق­های ضخیم­تر، از کیفیت و دوام بالاتری برخوردار هستند؛ در نتیجه قیمت ورق­های کامپوزیت ضخیم از ورق­های کامپوزیت نازک بیشتر می­باشد.

ساخت تابلوی کامپوزیت با استفاده از حروف برجسته:

با استفاده از متریال کامپوزیت، زمینه حروف این نوع تابلو ساخته می­شود و نوع حروف به کار رفته،شامل حروف برجسته چلنیوم، حروف برجسته پلاستیکی، حروف برجسته فلزی، حروف برجسته استیل و سایر حروف برجسته است. طراحی تابلو کامپوزیت معمولا ساده یا ترکیبی از چند رنگ مختلف و یا ترکیبی از دو یا سه متریال مختلف می­باشد.

مارک های موجود در ایران :

تی ال باند TLBOND- آلوتک ALUTEK -طلوع باند TOLOOBOND

سیگما باند SEGMABOND – آلکواستون  ALCOSTON – پرمیوم باند  PREMIUMBOND

آلکوباند ALCOBOBD – آلومکس  ALUMAX – شاین باندSHAINBOND

گلکسی باندGALAXYBOND – سوپرباند SUPERBOND – آلپولیک ALPOLIC

آلوتایل ALUTILE  – آلوباند ALUBOND  – آلکوبست  ALCOWEST

کوپکو COPCO – آلکونام  ALUCONAM – اس ام پی باند S.M.P BOND

گارانتی تابلوسازی برند تابلو
تابلوسازی ارزان
تماس با تابلوسازی برند تابلو

09123039060

جهت مشاوره تماس بگیرید.

نمونه کارهای ما
5/5 (11 Reviews)