تابلو کامپوزیت

این نوع تابلو امروزه به عنوان تبلیغات مدرن، بسیار مورد استفاده قرار گرفته و یکی از رایج­ ترین روش­های ساخت تابلوهای تبلیغاتی است. کامپوزیت در لغت به معنای مخلوط مرکب می­باشد و به صورت ترکیبی از ورق ­های آماده بوده که از جنس پلی اتیلن و آلومینیوم ساخته شده است. دو ورق آلومینیوم در دو طرف پلی اتیلن قرار گرفته و ورق­های کامپوزیت ساخته می­شود. همچنین از مواد دیگری مانند چسب، لایه چسب عایق، لایه رنگ PVDF ، لایه رنگ پلی استر و پوشش مناسب از جنس نایلون نیز استفاده می­شود.

کاربرد تابلوهای کامپوزیت :

در صنعت خودروسازی، ساختمان سازی، هواپیما و دیگر صنایع، از تابلو کامپوزیت بسیار استفاده می­شود.  شغل و صنعت دیگری که ورق­های کامپوزیت در آن بسیار کاربرد دارد، حرفه تابلو سازی است. در صنعت تابلو سازی، کامپوزیت­ ها بیشتر به جهت نماسازی سردر مکان­های تجاری استفاده می­شوند که در اصطلاح به آن تابلو کامپوزیت می­گویند.

در واقع برای تعریف اصولی و دقیق از کاربرد کامپوزیت در ساخت تابلو، می­توان گفت که کامپوزیت برای نصب تابلوهای تبلیغاتی، به عنوان یک نمای زیر کار بوده و تکمیل کننده تابلو با هر زمینه دلخواهی می­باشد. بدنه تابلوی کامپوزیت، از ورق­های کامپوزیت ساخته شده و با استفاده از انواع حروف برجسته، پیام­های تبلیغاتی روی تابلو درج می­شود.

ساخت تابلوی کامپوزیت برای اولین بار به سال 1969 برمی­گردد که توسط کشور آلمان بهره برداری شد. امروزه یکی از زیباترین و بروزترین تابلوهای تبلیغاتی که برای زیباسازی نما هم استفاده می­شود، تابلو کامپوزیت است که برای نماهای ساختمان، تابلو سردر مغازه ­ها و جایگاه­ های سوخت بسیار کاربرد دارد.

مزیت تابلو کامپوزیت:

این تابلوها دارای آلیاژ مقاوم، سبک و بادوام بوده و بستر مناسبی برای نصب انواع حروف برجسته می­باشند. همچنین قابل پیاده سازی در رنگ­های دلخواه و متفاوت هستند. این تابلو در مقابل اشعه ماورا بنفش و شرایط مختلف آب و هوایی مقاوم بوده و دارای خاصیت پاکسازی خودکار در برابر آلودگی­های محیط و گرد و غبار است. به همین علت دائما زیبا و براق جلوه می­کند و کثیف نمی­شود. ورق­های کامپوزیت را می­توان خیلی راحت به شکل و فرم دلخواه تبدیل کرد. این تابلو قابل شست و شو، ضد زنگ، ضد حریق و عایق حرارت می­باشد.

تابلو کامپوزیت در اقصی نقاط جهان در دسترس بوده و هزینه نصب و اجرای آن نسبت به متریال­های دیگر، کمتر است. به این علت که ورق­های کامپوزیت به صورت آماده هستند، مدت زمان نصب و اجرا این تابلو بسیار کمتر از سایر تابلوها می­باشد.

با توجه به رنگ مورد نظر و ضخامت ورق ­ها، قیمت این تابلوها متفاوت بوده و ورق­های ضخیم­تر، از کیفیت و دوام بالاتری برخوردار هستند؛ در نتیجه قیمت ورق­های کامپوزیت ضخیم از ورق­های کامپوزیت نازک بیشتر می­باشد.

ساخت تابلوی کامپوزیت با استفاده از حروف برجسته:

با استفاده از متریال کامپوزیت، زمینه حروف این نوع تابلو ساخته می­شود و نوع حروف به کار رفته،شامل حروف برجسته چلنیوم، حروف برجسته پلاستیکی، حروف برجسته فلزی، حروف برجسته استیل و سایر حروف برجسته است. طراحی تابلو کامپوزیت معمولا ساده یا ترکیبی از چند رنگ مختلف و یا ترکیبی از دو یا سه متریال مختلف می­باشد.

سرعت عمل در طراحی و اجرا

ساخت با کیفیت با دستگاه اتوماتیک

تحویل به موقع

نصب حرفه ای

قیمت مناسب

آیکن تماس

09123039060

جهت مشاوره تماس بگیرید.

garanti
نمونه کارهای ما
صفحات مرتبط
تابلو چلنیوم
تابلو چلنیوم
تابلو ترمووود
تابلو ترمووود
تابلو استیل
تابلو استیل
تابلو وکیوم
تابلو وکیوم
تابلو فلزی
تابلو فلزی
تابلو پلاستیک
تابلو پلاستیک
تابلو آلومینیومی
تابلو آلومینیوم
تابلو لاسوگاسی
تابلو لاسوگاسی