تابلو لاس وگاسی

تابلو لاسوگاسی به تابلوهای حروف برجسته که عموما از جنس فلز هستند، گفته می شود. این تابلوها که به تابلو لامپی و تابلو لترلایت نیز معروفند، دارای روزنه هایی بوده که در آن لامپ قرار گرفته و موجب روشنایی و زیبایی هر چه بیشتر تابلو لاسوگاسی می شود.

این تابلو ها به دلیل جذابیت آن، طرفداران زیادی دارد. دلیل نامگذاری آن، به دلیل وجود تعداد بالای این تابلوها در شهر لاسوگاس آمریکا است. تابلو لاسوگاسی در شب نمای زیبایی داشته و نوعی که دارای حروف زنگ زده و پتینه کاری شده است، مشتری بیشتری دارد. در گذشته استفاده از این تابلوها رواج بیشتری داشت. بعد از صنعتی شدن شهر ها، تابلو لاسوگاسی در سردر مغازه ها کمتر دیده شد. اما در شرایط پست مدرن امروز، این تابلو دوباره جای خود را در شهرها پیدا کرده و روز به روز به مشتریان آن افزوده می شود.

نوع لامپ مورد استفاده در این تابلوها معمولا ال ای دی فیلامانتی حبابی ساده بوده که به لامپ ادیسونی یا فلامینتی (فیلامینتی) معروف است. بعضی افراد به آن لامپ فلامینی یا فیلامینی هم می گویند.

حروف برجسته تابلو لاسوگاسی ( لاس وگاسی )

به حروف برجسته این نوع تابلو، حروف لاسوگاسی یا لترلایت می گویند. بنا به درخواست مشتری می توان از طرح ها و رنگ های مختلف برای این حروف استفاده کرد. در داخل تابلو از لامپ های LED استفاده می شود که کم مصرف بوده و دارای رنگ های متفاوت است. با توجه به نوع کاربری فروشگاه و مغازه، طراحی حروف و رنگ لامپ ها توسط مشتری انتخاب می شود.

کاربرد تابلو لاسوگاسی

این تابلو دارای طراحی رنگارنگ بوده و از نورهای نئونی برای زیبایی بیشتر و جذب مخاطب استفاده می شود. علاوه بر حروف، نماد های مختلف مانند آدمک، گل، خوراکی های مربوط به رستوران ها و کافه ها و اشکال دیگر نیز در قالب تابلو لاسوگاسی، طراحی می شود.

مزیت های تابلو لاسوگاسی

  • مهمترین ویژگی این تابلوها، جذب مخاطب به دلیل جذابیت و خیره کنندگی آن است. با نور پردازی زیبا روی حروف و اشکال این تابلو، فروشگاه شما در یک خیابانی که پر از مغازه ها و ساختمان های تجاری مختلف است، به گونه ای خاص خودنمایی می کند.
  • از دیگر ویژگی های بسیار خوب این تابلو این است که لوگو و نام فروشگاه شما در ذهن مشتری نقش بسته و وسیله ای می شود که مشتری هرگز محل فروشگاه شما را در یک خیابان شلوغ، فراموش نکند.
  • اگر تابلوهای لاسوگاسی در اثر گذشت زمان، کهنه شده یا زنگ بزند، از زیبایی آن کاسته نشده و حالت نوستالژیک خود را حفظ می کند.
  • امکان استفاده از این تابلوها برای طراحی داخل فروشگاه نیز بسیار جذاب است و خود دلیلی برای جذب مشتری محسوب می شود. علاوه بر سردر، می توان برای طراحی داخل ویترینی که به سمت بیرون از مغازه و در معرض دید مشتری است هم از این تابلوها که بسیار جوان پسند است، استفاده کرد.

در تابلوسازی برند تابلو اجرای تابلو لاس وگاسی به صورت ماشینی و با استفاده از دستگاه برش فایبر و cnc  انجام میشود. کادر دور این تابلو ها نیاز به طراحی و برش دقیقی دارد که این مهم با کمک دستگاه سی ان سی انجام می‌گیرد.

عبارات مرتبط : تابلو لاسوگاسی ،تابلو لامپی، حروف لاسوگاسی، تابلو لترلایت ، لترلایت

روی تصاویر کلیک کنید