تابلو فلزی

تابلو فلزی چیست

تابلو فلزی و یا حروف برجسته ی فلزی که نام دیگر آن تابلوی استیل است و همچون تابلوی حروف برجسته ی چلنیوم و یا تابلوی حروف نئون پلاستیک دارای لبه کار و برجستگی می باشد.

انواع فلز به کار رفته در تابلو فلزی

جنس این تابلو و همچنین لبه ی حروف آن از فلز مثل مس، آهن، استیل و برنز است.

انواع تابلوی فلزی

تابلو فلزی می تواند تنها از جنس فلز و یا از جنس های مختلف و ترکیبی ساخته شود.

تابلوی فلزی که فقط از فلز و استیل است، به دو دسته با نور و بی نور تقسیم می شود

تابلو فلزی بدون نور: این نوع تابلو در مکان هایی استفاده می شوند که نیاز به نور ندارند و از طرف دیگر چون این تابلو جنس آن از فلز است و نور را از خود عبور نمی دهد، لذا معمولا در مکان های نور دار آن را نصب می کنند.

تابلوی فلزی با نور: همان طور که گفتیم چون جنس فلز و استیل نور را از خود عبور نمی دهد، برای ساخت تابلو استیل با نور، اس ام دی را بر روی زمینه و پشت حروف قرار می دهند، این نورپردازی زیبایی خاصی به تابلوی شما می دهد و مشتریان مخصوص به خود را دارد.

ساخت تابلو فلزی در تابلوسازی

ساخت تابلوهای فلزی در صنعت تابلوسازی یکی از روش‌های پرطرفدار و مقاوم برای ایجاد تابلوهای تبلیغاتی، اطلاع‌رسانی و هدایتگر است. تابلوهای فلزی به دلیل دوام بالا، ظاهر جذاب و امکان اجرای طرح‌های متنوع، گزینه‌ای مناسب برای کاربردهای مختلف هستند. فرآیند ساخت این تابلوها شامل مراحل مختلفی است که هر کدام نیاز به دقت و تخصص دارند.

ابتدا، طراحی تابلو انجام می‌شود. در این مرحله، نیازهای مشتری، مکان نصب و نوع استفاده از تابلو مد نظر قرار می‌گیرد. طرح نهایی با استفاده از نرم‌افزارهای طراحی گرافیکی به صورت دیجیتال آماده می‌شود. سپس این طرح به عنوان نقشه کاری به کارگاه ساخت تابلو منتقل می‌شود.

در مرحله بعد، مواد اولیه انتخاب می‌شوند. معمولاً از فلزاتی مانند آلومینیوم، فولاد ضد زنگ، یا برنج برای ساخت تابلوهای فلزی استفاده می‌شود. این فلزات به دلیل مقاومت بالا در برابر شرایط جوی و خوردگی، گزینه‌های مناسبی برای تابلوهای بیرونی و داخلی هستند. پس از انتخاب مواد، فلزات به اندازه و شکل‌های مورد نیاز برش داده می‌شوند. این کار معمولاً با استفاده از دستگاه‌های برش لیزری یا CNC انجام می‌شود که دقت بالایی در برش دارند.

پس از برش، قطعات فلزی برای مرحله مونتاژ و جوشکاری آماده می‌شوند. در این مرحله، قطعات مختلف تابلو به یکدیگر متصل می‌شوند و ساختار اصلی تابلو شکل می‌گیرد. جوشکاری باید با دقت بالا انجام شود تا از ایجاد نقاط ضعف در تابلو جلوگیری شود. پس از اتمام جوشکاری، سطح تابلو برای رنگ‌آمیزی آماده می‌شود. ابتدا سطح فلز با استفاده از فرآیندهای تمیزکاری و سنباده‌زنی صاف و تمیز می‌شود تا رنگ به خوبی به سطح بچسبد. سپس رنگ‌آمیزی با استفاده از رنگ‌های مقاوم در برابر شرایط جوی و اشعه UV انجام می‌شود.

در نهایت، تابلو برای نصب آماده می‌شود. در این مرحله، معمولاً تابلو به همراه اتصالات و ابزارهای نصب به محل مورد نظر منتقل می‌شود و با دقت نصب می‌گردد. تابلوهای فلزی به دلیل مقاومت و دوام بالا، می‌توانند سال‌ها بدون نیاز به تعمیر و نگهداری خاصی به خدمت رسانی بپردازند و نقش مهمی در تبلیغات و اطلاع‌رسانی ایفا کنند.

تابلو فلزی ترکیبی

در ساخت تابلو استیل می توان از حروف برجسته چلنیوم و حروف برجسته ی پلاستیک و یا پلکسی در ترکیب حروف برجسته ی استیل و یا حروف برجسته ی فلزی به کار برد و یک تابلوی ترکیبی بسیار زیبا را خلق نمود، بدین صورت که رویه ی حروف برجسته پلکسی و یا پلاستیک و یا چلنیوم است و لبه های آن فلزی می باشد، دراین صورت نه تنها زیبایی استیل را دارا هستیم بلکه از زیبایی های حروف برجسته ی دیگر هم بی نصیب نیستیم.

ساخت تابلو فلزی

در ساخت تابلو فلزی باید ابتدا بر اساس نرم افزار های مخصوص و با افرادی مجرب حروف مورد نظر مشتری را طراحی کرد و بر اساس مکان و بزرگی و کوچکی تابلو فونت ها و سایزهای حروف را مشخص نمود و بعد از تایید مشتری وارد مرحله ی برش می شویم.

در مرحله ی بعد باید حروف را برش بزنیم، برش زدن حروف با استفاده از دستگاه cnc و یا پلات گرفتن و یا با قیچی دستی انجام داد که کارگاه برند تابلو برش را با دستگاه انجام می دهد، چرا که دستگاه برش لیزر به راحتی و با دقت زیاد و طی زمان کوتاهی این عمل را از روی طرح درخواستی انجام می دهد.

در مرحله ی سوم و پس از برش حروف برجسته فلزی، لبه های یک تا چهار سانتی متری را به دور طرحی که برش زدیم، می چسبانیم.

در مرحله ی چهارم دور حروف را سمباده می کشیم تا لبه های برنده و تیزرا از بین ببریم که این کار یا با استفاده از برس های سیمی و یا  سمباده نرم و یا دستگاه انجام می شود.

در مرحله ی پنجم در این مرحله که مرحله رنگ آمیزی است که اگر از حروف استیل استفاده کرده باشیم نیاز به رنگ ندارد، ولی در مورد سایر متریال ها رنگ آمیزی می کنیم که به آن استروک کردن گفته می شود که به معنای به کارگیری لایه ی اضافی بر روی لایه ی اصلی

بعد هم آینه کاری می کنیم (گالوانیزه کردن)

برای رنگ کردن حروف برجسته فلزی بعد از ساخت حروف، بعد از شستشوی حروف با تینر از رنگ های پلی اورتال استفاده می شود.

در مرحله ششم اگر نیاز به نور پردازی داشتیم ، اس ام دی ها smd ما بین صفحه و زمینه و حروف قرار می دهیم، که نور به سطح حروف تابیده می شود و نمایی زیبا را به وجود می آورد و تابلوی تبلیغاتی ما را ممتاز می کند.

در مرحله ی ششم تابلو را با دقت و ظرافت خاصی نصب می کنیم تا اضافات کاملا به پشت کار انتقال یابد و عیوب درهنگام نصب برطرف شود.

ویژگی های حروف برجسته فلزی

۱ – قیمت ساخت تابلوهای فلزی به نسبت به تابلوهای دیگر مناسب تر است و با صرف می باشد، از طرف دیگر نسبت به تابلوهای دیگر از نمای زیباتری برخوردار است. اگر می خواهید با هزینه ی کمتر تابلوی مقرون به صرفه و زیبا داشته باشید، تابلو فلزی گزینه ی مناسبی است

۲ – باید در نظر داشته باشید اگر می خواهید تابلو فلزی با هزینه ی کم سفارش دهید و تعداد حروف و مکان قرار دادن این حروف کم می باشد، بهتر است از رنگ کوره ای استفاده ننمایید، چرا که رنگ کوره ای از هزینه ی بالایی برخوردار است و ممکن است از لحاظ اقتصادی به صرفه نباشد، ولی اگر تعداد حروف و مکان آن زیاد و وسیع باشد، هزینه حتی با استفاده از رنگ کوره ای بالا نخواهد بود.

۳- فلز گالوالیزه در تابلوی تبلیغاتی موجب می شود تابلوی تبلیغاتی شما به رنگ دلخواه شما آماده گردد.

۴- این تابلو یعنی تابلو فلزی در مقابل گرما و سرما و شرایط جوی مقاوم است.

۵- در سفارش تابلو فلزی از جنس استیل که به آن تابلو استیل هم می گویند توجه داشته باشید، ورق استیل دو قسم بگیر و نگیر دارد که استیل نگیر با آهنربا جذب نمی شود و از مقاومت بیشتری برخوردار است.

۶- یکی از مزیت های ورق های استیل این است که هیچ گونه گرد و غبار بر روی آن نمی نشیند و کثیف نمی شوند، اگر هم کثیف شوند، به راحتی قابل شست و شو هستند.

تابلو سازی برند تابلو تابلو سازی غرب تهران می تواند، تابلو فلزی در جنس ها ی مختلف و نور پردازی های عالی و طرح های مختلف و زیبا به مشتریان ارائه دهد.

موارد استفاده تابلو فلزی

تابلو فلزی هم می تواند به صورت حروف برجسته به صورت تابلو سر در مغازه نصب شود و هم می توان از آن در تابلوی راهنمای طبقات، سر در اتاق های اداری و یا تجاری، تابلوی سر در اماکن، تابلوهای بخش های بیمارستان ها و ادارات، تابلوهای ورودی، استندهای رومیزی، ساین دیواری جهت معرفی بخش ها، اتاق ها، تابلوی اطلاع رسانی، نمادهای هشدار و ایمنی، تابلوهای راهنمایی، مراکز آموزش، مراکز درمانی، مراکز ورزشی، بیمارستان ها، راه آهن، هتل ها، فرود گاه ها، بانک ها و…  استفاده کرد.

شماره تماس شرکت تابلوسازی برند تابلو
نمونه کارهای ما

امتیاز به page